Українсько – Данський Енергетичний центр

двостороння співпраця урядів із стратегічного енергетичного планування

Підготовка двостороннього урядового співробітництва, ініційованого спільно Українським та Данським урядами розпочалась відразу після формування нового Українського Уряду  в 2014 році, у  зв’язку з тим, що нинішня ситуація в енергетичному секторі України нагадує ситуацію в Данії кілька десятиліть тому, коли виникла необхідність скорочення імпорту і загального споживання енергоресурсів без руйнівного впливу на її економіку. В Данії різке збільшення ціни на нафту на світовому ринку чотири тисячоліття тому підштовхнуло Уряд Данії до жорстких заходів втручання і регулювання ринку галузі Датська енергетична політика була сформульована як у відповідь Уряду на кризу 1970 з метою зменшення залежності від імпорту нафти шляхом стимулювання енергоефективності та системної оптимізації інфраструктури електро- і теплопостачання.

Довгострокове стратегічне планування енергетичного сектора Данії, яке знайшло визнання як однієї  з успішних практик в світі, призвело до високих показників енергоефективності як в житловому так і промисловому секторах, збільшення частки відновлювальних джерел енергії, що використовуються для виробництва енергії, яка на даний час є серед найкращих в світі та забезпечило перехід країни від імпортно-залежної моделі до країни-експортера енергії.

Даний успішний досвід імплементації енергетичної стратегії Уряду Данії є важливим для обміну знаннями та передачі експертизи. На даний час, професійний досвід Данії щодо енергоефективності, диверсифікації енергоресурсів та використання відновлюваних джерел енергії, як стратегічних  заходів в енергетичному секторі є цінним та важливим для України. Цей досвід буде адаптовано до конкретних умов в Україні та запропоновано Урядом Данії в якості технічної допомоги  для українських урядовців в рамках Проекту «Українсько-Данський Енергетичний Центр