Українсько – Данський Енергетичний центр

двостороння співпраця урядів із стратегічного енергетичного планування

Міністр енергетики та вугільної промисловості взяв участь у першому засіданні Наглядової ради проекту технічної допомоги «Українсько-данський енергетичний центр»(УДЕЦ), яке відбулося 17 вересня 2015 року в Києві.

Звертаючись до присутніх колег, Володимир Демчишин відмітив, що 40 років тому Королівство Данія розпочало непростий шлях до впровадження проектів енергоефективності у своїй країні. Сьогодні Данія має один з найвищих показників у світі з питань зниження енергоспоживання. Тому саме данські фахівці–енергетики мають реальний практичний досвід та можливості сприяти українським колегам у реалізації заходів з енергоефективності.

У свою чергу Україна готова переймати передовий досвід розвитку та стимулювання енергоефективних технологій шляхом реформування та системної оптимізації власного ПЕК, розвитку відновлювальних джерел енергії тощо.Характеризуючи роботу данських колег, Володимир Демчишин відмітив: «Ви демонструєте відмінне розуміння труднощів, які стоять перед Україною у галузі енергоефективності та, вочевидь, маєте досвід, який допоможе Україні заощадити час та ресурси».

У свою чергу Голова департаменту європейської політики добросусідства МЗС Королівства Данія Уффе Балслев закликав українських колег чесно визнати значні досягнення у співпраці, зокрема ефективне налагодження спільної роботи Центру. «Я закликаю усіх не виявляти надмірну скромність у визнанні того, що нам вдалося уже зробити та що ми здобудемо найближчим часом», –  сказав він. Пан Балслев також наголосив, що усвідомлює важливість розвитку енергетики та впровадження енергоефективності в Україні та зазначив, що стан енергетики відіграє ключову роль в енергобезпеці та енергонезалежності України.

За результатами зустрічі сторони узгодили подальші спільні плани щодо роботи Українсько-данського енергетичного центру, визначили найближчі заходи, які будуть проводитися, та висловили намір всіма силами взаємно сприяти в досягнені поставлених цілей. Нагадаємо, що спільна робота України та Королівства Данія над проектом «Українсько-данського енергетичного центру» погоджена угодою, підписаною між сторонами в грудні 2014 року.

Стратегічна важливість проекту відзначається усіма членами Наглядової Раді УДЕЦ, до якої увійшли провідні фахівці Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної служби статистики України, Державного агентства  з енергоефективності та енергозбереження України,Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, а також Департаменту європейської політики добросусідства МЗС Королівства Данія та Енергетичного агентства Данії.

Проект технічної допомоги «Українсько-данський енергетичний центр» передбачає залучення данських експертів до проектів з розробки енергобалансу (зокрема в частині аналізу та планування), допомоги із розробленням реєстру викидів парникових газів, моніторингу енергоефективності та аналізу впровадження відновлюваних джерел енергії.

Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України