Українсько – Данський Енергетичний центр

двостороння співпраця урядів із стратегічного енергетичного планування

Під час зустрічі, що відбулася в Міненерговугілля сьогодні,  28 квітня,  Міністр Володимир Демчишин поінформував про хід реформ в енергетичній сфері України. Зокрема, відзначив важливість прийняття Закону України «Про ринок природного газу» та  підготовку законопроектів про ринок електроенергії та національного регулятора. Також наголосив, що наразі здійснюється підготовка концепції реструктуризації НАК «Нафтогаз України» та Плану реформування нафтогазового комплексу.image002

Володимир Демчишин повідомив, що триває робота щодо внесення змін до Закону України «Про засади функціонування ринку електричної енергії  України» відповідно до вимог Третього енергетичного пакету, а також підготовка Програми реформування вугільної галузі. Він наголосив, що українська сторона зацікавлена у залученні датської експертної та інвестиційної підтримки у процесі реформування енергетичної галузі.

Крім того, В. Демчишин зазначив, що створення нових взаємовідносин на енергетичному ринку шляхом реформування відповідно до європейських стандартів дозволить отримати конкурентоспроможний, прозорий, доступний ринок енергетичних ресурсів.

image004У ході розмови сторони обговорили напрямки взаємовигідного співробітництва в енергетичній сфері в рамках спільного з данською стороною Енергетичного центру. У цьому контексті підкреслено, що робота центру сприятиме системному збору та узагальненню даних, необхідних для формування енергетичного балансу держави.

За підсумками зустрічі сторонами висловлено зацікавленість розвивати співпрацю у галузі енергетики та підкреслено доцільність активізації роботи українсько-данської робочої групи з енергетичних питань.

У зустрічі також взяли участь заступник Міністра Ігор Діденко, голова Держенергоефективності Сергій Савчук, начальник управління європейської інтеграції МіненерговугілляМихайло Бно-Айріян та інші.