Українсько – Данський Енергетичний центр

двостороння співпраця урядів із стратегічного енергетичного планування

Вивчення Данського досвіду організації та проведення аукціонів на квоти державної підтримки для об’єктів відновлювальної енергетики було основною темою семінару, проведеного під головуванням Ольги Буславець, генерального директора Директорату енергетичних ринків, голови УДЕЦ. Семінар відбувся в рамках реалізації 3-ї компоненти Проекту «Українсько-Данський енергетичний центр», що створений при Міненерговугілля для надання технічної допомоги в процесі реформування енергетичного сектору України.

У зустрічі взяли участь Андерс Крістенсен, головний радник УДЕЦ, Генрі Бреум, данський експерт УДЕЦ, Енергетичне агентство Данії, Юлія Рибак, координатор центру, фахівці Міненерговугілля, Держенергоефективності, ДП «НЕК «Укренерго», профільної асоціації.

Данія має понад 15-ти річний досвід проведення аукціонів в галузі офшорної вітроенергетики, через які було проведено більшість проектів ВЕС подібного типу зі встановленою потужністю близько 2,6 ГВт (включно з тими, що будуються). За цей час було імплементовано такі нормативно-правові акти, організаційні та технічні заходи, які дозволили знизити аукціонну ціну за вироблену електроенергію до 50-60 доларів  США за одну МВт годину. Це більш ніж удвічі дешевше, ніж в Україні за поточної системи підтримки – «зеленого» тарифу.

«Досвід Данії є цікавим з огляду на те, що Україна готується до запровадження аналогічної аукціонної моделі підтримки відновлювальної енергетики» – підкреслила Ольга Буславець і подякувала данським фахівцям за змістовну презентацію, ґрунтовні відповіді та надані експертні рекомендації.